Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Kapadokya Turu

Kapadokya

Türk Gecesi

Jakuzili ve Şömineli Oda

Atv Turu

At Safari Turu

Kahvaltı-Akşam Yemeği

Oda Süslemesi

Havaalanı Transferi

Profesyonel Rehber Hizmeti

 

Kapadokya Turu

3 Gece 4 Gün

6990 TL

Rezarvasyon

1 .gün: Sabah havalimanından transferle alınıp jakuzili odada konaklayacağınız otelimize varıyoruz. Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden kalkan araçlarla Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan ve zamanında savunma amaçlı bir kale olarak kullanılan Uçhisar Kalesi’nin olduğu Uçhisar bölgesine gidiyoruz. Burada ki gezimizde vadi örneklerinin en güzel örneklerini göreceğiz. Aynı zamanda kayaların içine oyularak yapılmış ve tarih boyunca gübre ihtiyacı için kullanılmış Güvercinlikleri de görme şansımız olacak. Bir sonraki gezi noktamız Uçhisar Panorama Tepesi olacak. Burada, Kapadokya’nın en güzel manzarasını görebilirsiniz.  Daha sonra, Kapadokya’nın en fantastik vadilerinden biri olan Aşıklar vadisine geçiyoruz. Doğa içinde hayran kalacağınız bir yer burası. Ardından Avanos ilçesinden geçerken Kızılırmak’ı da görerek, Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı toprakla yapılan çanak-çömleklerin; hem eski yöntemlerle yapımı hem de satışının olduğu Çez Ali çanak-çömlek atölyesine gidiyoruz. Burada birlikte çömlek yapımını deniyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak için Han Restoran’a geçiyoruz ve burada alacağımız açık büfe yemeğimiz sonrasında gezimize bölgedeki kuruyemişlerin tadımını gerçekleştirmek ve dileyen misafirlerimizin satın alması için devam ediyoruz. Ardından, eski adı Sinassos yeni adı Mustafapaşa olan köye gidiyoruz. Kapadokya mimarisinin en güzel örneklerinin olduğu bu köydeki gezimizde Asmalı Konak olarak bildiğimiz Eski Rum Konağını birlikte geziyoruz. En son olarak  Meşhur Üçgüzeller Peribacaları’na gidiyoruz. Kapadokya ile ilgili hemen hemen tüm görsellerde karşımıza çıkan Üçgüzeller Peribacalarının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Turumuz yaklaşık 5 saat sürmektedir.

2.gün: Otelimizde serbest zaman. Akşam Türk gecesine katılım sağlıyoruz. Türk gecesi eşliğinde enfes lezzetlerle donatılmış masanızda akşam yemeği yiyebilir, fasıl tadında harika bir akşam geçirebilirsiniz. Program içerisinde semah gösterileri, folklor gösterileri, oryantal dans, kafkas dansı ve teatral gösterilere ve daha fazlasına Kapadokya Türk gecesi ile tanıklık edeceksiniz. Hatta gösterileri sadece izlemeyeceksiniz, gösterilere sizler de katılıp eğlenceye eşlik edebileceksiniz. Türk gecesi, yeraltı restoranlarında gerçekleşmektedir. Gecemiz, saat 20.00 gibi başlamaktadır. Yaklaşık 3-4 saat sürmektedir.

3. Gün: Otelimizde serbest zaman. Bugün birlikte at turu, atv safari turunu gerçekleştireceğiz. Kapadokya Bölgesinde yapabileceğiniz onlarca aktiviteden biri olan At Turu bölgenin otantik vadileri arasında at sırtında gezme fırsatını siz misafirlerimize sunmaktadır. “Güzel Atlar Ülkesi” olarak adlandırılan Kapadokya’nın eşsiz manzarası eşliğinde at sürmek sizlere eşsiz bir deneyim yaratacaktır. Kapadokya’nın huzur verici vadilerinin muhteşem doğasını at üzerinde büyük bir keyifle deneyimleyeceksiniz. Ardından Atv turunu deneyimliyor olacaksınız. Kapadokya atv turu sizlere keyif ve eğlence dolu vakit geçirebileceğiniz ve bunun yanında araba girmeyen arazilerde atv araçlarıyla benzersiz keşifler sunuyor. Vadilerin içinde bazen çamurlu bazen sulu patika yollarda Kapadokya atv turumuzu gerçekleştiriyor olacağız. Kapadokya atv turları ile doğayla bütünleşecek sevdiklerinizle heyecanlı ve macera dolu vakitler geçirebileceksiniz.

4. Gün: Sabah, otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra transferle havalimanına gidiyoruz. Başka bir turda görüşmek üzere…

 

 • Havalimanı karşılama hizmeti ve havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Valley Inn Cave Hotel toplam 3 gece serpme kahvaltı ve 3 gece akşam yemeği konaklama
 • Atv Turu
 • At Safari
 • Bir Gece Türk Gecesi
 • Profesyonel rehberli müze girişleri dahil tam gün Kapadokya Turu
 • Balonların kalkış alanında Fotoğraf Turu
 • Sıcak ikramlar ve Meyve Sepeti
 • Odaya Özel Süsleme
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Uçak Bileti
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • Türk Gecesi (Bir geceden fazla istek doğrultusunda)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir