fbpx
Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 83 43
EnglishFrenchGermanTurkish
      Club Üye Girişi

Fethiye - Kekova

Rezervasyon

Tur Programı

  • Süre: 7 gece / 8 gün
  • Sezon Başlangıç: 16.05.2020
  • Sezon Bitiş: 24.10.2020
  • Başlangıç Yeri: Fethiye
  • Bitiş Yeri: Fethiye

 

 

1. Gün

FETHİYE: Fethiye Limanı’nda saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başladıktan sonra  geceleme Fethiye’de yapılır. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu medeniyetlerinden biri olan Likya’nın Karya ile batı sınırındaki en önemli ilidir. Şehrin isminin, Apollon’ un oğlu Telmessos’ tan geldiği söylenir.Kent, 1424’te Osmanlı topraklarına katılmıştır. Zamanla Meğri’ ye dönüşen ismi , 1914’te uçağı düşen ilk Türk Hava Şehitlerinden Fethi Bey’in anısına, Fethiye olarak değiştirilmiştir. Kentin güneyindeki kayalıklara oyulmuş mezarlar ile şehrin çeşitli noktalarında yer alan lahit mezarlar antik çağdan günümüze ulaşabilmiş eşsiz eserlerdir. Kaya mezarlarından en ünlüsü ve en görkemlisi hiç şüphesiz Kral Amyntas’ın mezarıdır. Son yıllarda müzenin yaptığı kazılarda ortaya çıkarılan tiyatro kalıntısı, şehir merkezinde yer almaktadır.İlk gün için bolca vaktiniz olucak.

 

 

2. Gün

KELEBEKLER VADİSİ, ÖLÜDENİZ – GEMİLER ADASI: Kahvaltıdan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir, pasaport kontrolü ve seyir izin belgesi tamamlandıktan sonra turumuz Kelebekler Vadisine hareket ile başlar. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz’e demirlenir. Bir sonraki durak Gemiler Adası’dır. Akşamüzeri, Gemiler adasında yürüyüş yapılabilir ve tepedeki Bizans İmparatorluğu döneminden kalma Aya Nicola (Aziz Nikolas) ziyaret edilebilir. Akşam yemeği ve geceleme ise Gemiler Adasında yapılır.

 

 

3. Gün

YEŞİLKÖY – KAŞ: Sabah Yedi Burunlar’ ı rahat geçebilmek için sabah 06.00 da  hareket edilir. Kalkan yakınlarındaki Yeşilköy Koyu’nda kahvaltı ve yüzme molası verilip, daha sonra Kaş’a hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme Kaş’ta yapılacak olup, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel değerlerle doyumsuz bir mekânı tanıma fırsatınız olucaktır.

 

 

4. Gün

TERSANE – ÜÇAĞIZ – GÖKKAYA: Kahvaltıdan sonra Kekova, Tersane koyuna hareket edilir. Roma döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi Kilise’sinin görülebileceği Tersane Koyu’nda öğle yemeği yenilip  yüzme molası verilir. Üçağız Koyu’nda geçilir. Akşamüstü Kale de geçirilir. Akşam yemeği ve geceleme Gökkaya’da yapılacaktır.

 

 

5. Gün

MYRA – DEMRE: Öğle yemeği ve yüzme molası için Demre’ye gidilir. Çayağzı Koyu’ndan opsiyonlu olarak karadan düzenlenebilen, Piskopos Noel Baba ve bir Likya kenti olan Myra Harabeleri gezisine katılabilirsiniz. . Akşam yemeği ve geceleme için ise Gökkaya Koyu’na demirlenir.

 

 

6. Gün

YEŞİLKÖY- KALKAN: Kahvaltı sonrası Yeşilköy’e hareket edilir. Öğlen yemeği ve yüzme molası Yeşilköy’de verilecek olup, geceleme için  Kalkan’a hareket edilir.. Akşam yemeği ve geceleme için Kalkan’a demirlenir.

 

 

7. Gün

SAMANLIK KOYU – FETHİYE: Sabah erken saatte kahvaltı ve yüzme molası için Turunç Pınarına hareket edilir. Öğle sonrası Samanlık Koyunda geçirilecek olup, akşam yemeği ve geceleme için ise saat 17.00 de Fethiye’ye dönüş yapılır.

 

 

8. Gün

FETHİYE: Kahvaltı sonrası, vedalaşma ve 1100’a kadar tekneden ayrılma işlemleri.