Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Cildinizi Kışa Hazırlamak İçin 5 Güzellik Ritüeli

Kuru, tahriş olmuş, çatlamış, lekeli… Paniğe kapılmayın, cildin en karanlık aylarda dehşete düşmesi normaldir ve bu nedenle fazladan şımartılmaya ihtiyacı vardır.

Kışların, bizimki gibi ılık kışların bile cilt için özellikle zor olabileceğini açıklamaya gerek yok. Rüzgar, soğuk, yağmur, duştaki çok sıcak su, nem ve sıcaklıktaki ani değişimler, vücudumuzdaki en büyük organa karşı ardışık saldırılar gerçekleştirmek için koordinasyon içinde çalışır. Bu nedenle, güzellik rutinlerine özel dikkat göstermenin, sağlıklı ve düzenli bir diyet sürdürmenin ve bol miktarda sıvı içmenin zamanıdır. Çünkü hidrasyon içeriden gelir. Antioksidan özelliklerinden dolayı özellikle su veya çaytüketmelisiniz , tercihen yeşil. Bununla birlikte, elementlere en çok maruz kalan parçalara ekstra özen gösterilmesi mantıklı olsa da derinin herhangi bir kısmını ihmal etmemek tavsiye edilir. Ama gelin ve cildinizi sağlıklı tutmak için 5 kış ritüeli keşfedin:

Yüzü temizlemek ve nemlendirmek

Cilt doğal bir koruma bariyeridir ancak rüzgar, soğuk ve güneş bu bariyere zarar verebilir. Bu nedenle, cildin nefes almasını engelleyen ve toksinleri yok eden ölü hücreleri temizlemek için haftada bir veya iki kez pul pul dökmek, sık sık temizlemek ve nemlendirmek önemlidir. Ardından onarıcı ve nemlendirici krem ​​sürün.

Bu mutlak bir gerçek olduğundan, kuru veya iltihaplı cilde sahip olanlar için daha da fazla olacaktır: sözde kızarıklık. Bu durumda tercihen glikolik ve salisilik asitli ürünler kullanın.

Ayrıca, bir gecede asla makyaj bırakmamayı da unutmayın, çünkü cildin özgürce nefes almasını engelliyor ve bu istemediğimiz bir şey.

Çatlak dudaklar

Dudaklarımızı koruyan cilt özellikle ince ve kırılgandır, bu yüzden güneşe maruz kalmaktan ve soğuktan en kolay etkilenir. Bu elementler kuru ve parçalandığında dudakları çatlamış ve gevşek bir cilt bırakarak rahatsızlığa ve hatta ağrıya neden olur. Her zaman örneğin bir dudak kremi veya belirli bir güneş kremi kullanarak koruyucu bir bariyer oluşturmak çok önemli olacaktır. Lanolin, A vitamini ve E vitamini içeren ürünler önemlidir.

Kuru eller

Eller özellikle kışın kurur, özellikle soğukta ıslanırlarsa, bu yıl ellerimizi sık sık dezenfekte etmemiz gereken bir şey, özellikle sokakta. Başka bir deyişle, vücudun bu kısmının hidrasyonunu güçlendirmek veya alternatif olarak eldiven giymek daha da önemli hale geliyor. Bu da cilt koruması için şiddetle tavsiye edilen bir aksesuar.

Tırnak etleri (tırnak derisi) bu dönemde özellikle etkilenir, kurur ve elastikiyetini kaybeder. Çözüm aynı: iyi bir el kremi alın ve düzenli olarak uygulayın.

Saç Bakımı

Eller veya yüz, vücudun elementlere maruz kalan kısımları değildir. Saç aynı sorundan şikayet ediyor ve yine de başka bir rahatsızlıktan muzdarip: saç kurutma makinesi. Gerçek şu ki, saç yılın bu zamanında genellikle daha ince, daha kırılgan ve kırılgandır; bu, her yıkamada iyi bir saç kremi ve haftada en az bir kez yenileyici bir krem ​​kullanarak mücadele edilebilecek bir şeydir.

Kıvrılma eğilimi olan saçları olan herkes buna karşı savaşmamalıdır, çünkü havadaki ilk nem belirtisinde daha önceki düzeltme girişimleri ortadan kalkar. Görünümü kabul etmek ve saç modeli ile disipline etmek tercih edilecektir.

Eldivenler gibi şapka ve şapka da saçınızı korumak için mükemmel aksesuarlardır. Ancak saçınız düzensiz veya yıkanmamış bir görünüme sahipse, her zaman hızlı bir şekilde yapılmış bir çift örgü kullanabilirsiniz.

Tüm vücut

Yaz aylarında, cildin çok daha fazla maruz kalmasıyla, vücudu nemlendirme alışkanlığı, birçok insanın düşürdüğü kışa göre daha sık görülür. Bu hataya düşmeyin, çünkü cildinizin sağlığı güzelliğin ötesine geçer ve başkalarının gözünde ölçülmez. Vücudunuzu sık sık nemlendirmeyi alışkanlık haline getirin, çünkü soğuk cildinizi güneş kadar kuru hale getirebilir.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir