Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Dünyadaki En İyi 5 Balayı Bölgesi

Balayı Tatitlinizi Nasıl Bir Yerde Yapmak İstersiniz?

Evlenmek üzere planlar kuran çiftlerin en çok düşündüğü organizasyonlardan birisi Balayı! Peki Dünya üzerinden değerlendirecek olursak çiflerin en çok tercih ettiği balayı yerleri neler?

Bali

Hem deniz, hem orman hemde sakin bir yer arıyorsanız listenin başında en çok Endonezya-Bali otelleri dikkatleri üzerine çekiyor. Çiftlerin en çok tercih ettiği bu bölgede sakin bir balayı geçirebilirsiniz. Lüks ve ihtişamın doğal güzelliklerle birleştiği Bali otellerinde, kendinizi şımartacağınız bir ortam bulabilir, evlilik yorgunluğunuzu üzerinden atmaya olanaklar sağlayabilirsiniz.

Çok sevilen sonsuzluk havuzları Bali otellerinin hemen hemen hepsinde bulunmaktadır. Kısaca Baliyi anlatacak olursak; Dünya’nın en iyi turizm destinasyonuna sahip bir Asya ülkesi. Endonezya’nın Sundra Adalarının en batısında kalmaktadır. Nüfusu 3.1 milyona sahip olmanın yanında Asya’nın tek Hindu toplumu olarak bilinmektedir. Nüfusun %93.18’ini oluşturan Hindular kültürel yaşamlarını yaşadıkları yerlerede aşılayarak farklı gelenekleriyle dikkat çekmeyi başarmışlardır. Bu yüzdendir ki tarihi tapınakları oldukça dikkat çekmektedir. Sakin bir tatilin yanında ufkunuzu genişleticek kültürel yaşama tanıklık edebilirsiniz.

Endonezya’nın resmi dili; Endonezce (Bahasa Indonesia).

Endonezya para birimi olarak Endonezya Rupisi (IDR) kullanılmaktadır.

Türkiye’ye 4 saat uzaklıkta olan bu bölgeye vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

Ko Samui

2. bölge olarak bu sefer Tayland’dayız. Balayını adada geçirmek isteyenlere olanak sağlayan Ko Samui adası unutulmaz bir balayı geçirmek isteyen çiftlere çeşitli olanaklar sağlıyor. Ko Samui, Tayland Körfezinde merkeze  yaklaşık olarak 15 km mesafede yer alan bir ada olarak bilinmektedir. 247 km² büyüklüğündeki Samui Adasında yaklaşık 48.000 kişi yaşamaktadır.

Birçok tropikal alanla ve egzotik meyvelerle çevrili bu Tayland adasını çiftler çok tercih etmektedir. Deniz mamullerinin tadına varabilir, bembeyaz sahillerinin tadını doyasıya çıkarabilir, inanılmaz orman manzarasıyla sakin ve huzurlu bir tatile kapı aralayabilir, ünlü masaj teknikleriyle yorgunluğunuzu üzerinden atabilirsiniz.Adada motor kiralayarak, egzotik doğada eşinizle birlikte bir gezi düzenleyebilirsiniz.

El Nido Filipinler

Filipinler’in Alawan Adası’nda yer alan bu küçük şirin kasaba El Nido irili ufaklı koylarıyla çiftlere ayrıcalıklı bir tatil imkanı sağlıyor.

Filipinler bir adalar ülkesi. 1071 ada bulunan bu ülkede dikkat çekenlerin en başında El Nido adası bilinmekte olup gezginlerin en önemli rotalarından birisi olarak bilinmektedir. 41.606 kişilik bir nüfusa sahip bu doğa güzelliklerinin bulunduğu kasabada, Manila’nın yaklaşık 420 kilometre güney-batısında ve Palawan’ın başkenti Puerto Princesa’nın yaklaşık 238 kilometre kuzey-doğusunda yer almaktadır. Halk İngilizce dilini kullanmaktadır. Coron adasından sağlanan transferle adaya ulaşım sağlayarak koyların tadına varabilirsiniz.

Vizesiz olarak seyahatinizi gerçekleştirebilir, muhteşem deniz manzaraları eşliğinde bir seyahat programı kendinize yaratabilirsiniz. Koylara ve diğer adalara ulaşım biraz zor olsada ufkunuzu genişletecek eşsiz doğa manzaralarını görmenize değecek değerde olduğunu belirtmekte fayda var.

Santaini – Yunanistan

Beyaz ve Mavinin Buluşma noktası : Santaini çiftlerin en çok tercih ettiği Yunanistan Adalarından en çok tercih edilen bölge Santaini olarak bilinmektedir. Ege, Akdeniz ve Avrupa kültürlerine kapı aralayan bu ada kireçle boyanmış mavi çatılı evleri, begonvilleri, gün batımları ve mutfağıyla bir turizm destinasyonu olarak en zor beğenen gezginleri bile kendine hayran bırakarak yılda 1 milyon turisti kendine çekiyor. Aynı zamanda balayı çiftleriyle dolup taşan bu bölge 75 kilometrelik küçük bir alanda misafirlerini ağırlıyor.

Yunanistanın Güney Doğusunda yer alan bu ada, anakaraya 200 km uzaklıkta yer almaktadır.. Cyclades grup adalarının bir parçası olan bu adanın nüfusu 15,000 civarında olduğu bilinmektedir. Hala yanmakta olan aktif bir yanardağına sahip adada uçurumun üzerinde olmasından dolayı muhteşem bir doğa manzarasıyla görenleri büyülemektedir. Ege Denizinde bir Ada olarak bilinen Santaini adası volkanik patlamalar sonucu oluşmuş bir doğal mimari eser. Volkanik patlamaların öncesinden kalan kalıntıları ve adanın kültürünü daha iyi öğrenmek için bir çok müze bulunmaktadır. Adaya en kolay ulaşım uçak ile sağlanmaktadır.Atinadan kalkan seferlerle adaya erişim sağlayabilirsiniz. Yerli halkı da ulaşım aracı olarak eşek ve teleferiği kullanmayı benimsemişlerdir. Volkanik patlamalar sonucuyla oluşmuş sahillerin taş renkleri kızıl ve siyah renkli olduğundan görenleri şaşırtıyor.

Bilgiler:

Santorini, Yunanistanda bulunuyor.

Rakımı 95 m.

Ulaşım için en uygun havaalanı JTR (Santorini (thira), Santorini).

Konuşulan ana dil Yunanca. Bunun yanı sıra İngilizce konuşma seviyesi oldukça düşük.

Para birimi Euro.

Maldivler

Balayı çiftlerinin en çok gitmek istediği yer olarak bilinen Maldivler, Hindistan’ın güneyinde bulunarak  ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Yerleşim bulunan 305 adadan 200’inde Maldivliler yaşamakta olup, geriye kalan 105 ada ise “otel adaları” şeklinde kullanılmaktadır.Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.196 adadan oluşan bir devlettir.  Kum adalar hesaba katıldığında bu rakam 2000 civarındadır. 20 adet Atol ’den oluşmaktadır. Bu Atoller 90.000 km2 ‘lik bir alana yayılmıştır. Genelde balayı çiftlerinin tercih ettiği Maldivler, halkın çoğunluğunun Müslüman olmasından dolayı mahremiyet ve özel yaşam konusunda fazlaca hassaslar ve tesisleri buna göre tasarlanmıştır. Coconut Guruların taptaze ağaçtan sizin yanınızda kopardığı Hindistan cevizleriyle ferahlayabilirsiniz. Oteller ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden size eşsiz lezzetler sunarken aynı zamanda dünya mutfağına da yer vermektedirler.

Resmi dili Divehi olan ülkede Dünya’da aynı dili konuşan kişi sayısı sadece 300 bin kişi. Yılın her ayında denize girebileceğiniz Maldivler’de yerli halkından çok turistler ziyaret etmektedir. Maldiv Rufiyası, bilinen para birimidir.

                   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir