Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Dünyanın En Lüks Yatları

Çoğumuz, yatların lüks olduğunu düşünmüşüzdür. Ancak sizler için sıraladığımız, dünyanın en lüks yatları sadece görünümleri ile değil, aynı zamanda fiyatlarıyla da dudak uçuklatacak. İçerisinde deniz, helikopter iniş sahası, disko vb. özelliklerin olduğu yatların değerlerini duyunca çok şaşıracaksanız. İşte dünyanın en lüks yatları arasında bulunan 6 yatı sizler için sıralıyoruz:

History Supreme

History Supreme’nin değeri, yaklaşık olarak 4,5 milyon dolardır. 98 feet uzunluğunda olan bu yatın bu kadar pahalı olmasındaki en önemli sebeplerin başında, altın kaplamalı olmasıdır. Hatta yatın bir duvarı, dinozor kemiğinde yapılmıştır. Yatın sahibinin kim olduğu tam olarak bilinmemektedir. Sadece Maleyzalı bir iş adamı olduğu bilgisi mevcuttur. Yatın sipariş tarihi ise 2011 yılıdır. Alındığı dönemde 8 milyar TL’ye satın alınmıştır. 3 yılın sonunda şu andaki görünümüne kavuşmuştur. Bunun dışında geminin içerisinde sadece altın değil, aynı zamanda platin barındırmaktadır. Bu sebeple de değeri her geçen gün artmaktadır.

Sailing Yacht A

Görünümü itibariyle, ortaya ilk çıktığı zamanlarda herkesin ilgisini çeken Sailing Yacht A, oldukça pahalı bir yattır. Dünyanın en görkemli yatı unvanını elinde tutan bu yatın değeri, yaklaşık olarak 1 milyar 211 milyon TL şeklindedir. Direk boyunun oldukça uzun olması, oldukça ilgi çekiyor. Ancak yat uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre yatın sadece iç tasarımı için 10 bin sterlin harcanabileceğini söylüyor. Yatın içerisinde aynı zamanda 1,8 ton ağırlığına sahip bir sualtı izleme odası mevcut. Özellikleriyle, dünyanın dilinde olan bu yat, 24 deniz mili hızında seyahat edebiliyor.

The Eclipse

İlk olarak şunu söyleyebiliriz ki, bu yatın uzunluğu 8 katlı bir bina ile eş değerdir. Değeri ise tam 1 milyar dolardır. Dünyanın en pahalı yatları arasında bulunmaktadır. The Eclise, Roman Abramovich tarafından satın alınmıştır. 182 metrelik boyu ile de, dünyanın en uzun ve en büyük yat olma unvanını da elinde tutuyor. Bu yatın içerisinde, diğer yatlardan farklı olarak, disko, restoran, helikopter pisti, lazer savunma sistemi ve sinema salonu bulunmaktadır.

The Motor Yatch A

138 metre uzunluğunda olan Motor Yat, Almanya’da inşa edilmiştir. İçerisinde 38 tane kameranın bulunduğu bu yatın hızı, 28 knota ulaşabilmektedir. Yatın değerinin ve fiyatının tam olarak bilinmese de, değerinin 300 milyon dolar olduğunu belirtenler bulunuyor. Görünümünün şahane olduğu bu yat, Oracle CEO’su olan, Larry Ellison’a aittir.

Sreets Of Monaco

155 metre uzunluğunda olan Streets of Monaco yatı, görünümü itibariyle, diğer yatlara açık ara fark atmaktadır. Yatın İngilizce ve Fransızca anlamı cennettir. İçerisinde VIP suitlerin bulunduğu bu yatın seyir hızı 15 knottur. Suitlerin içerisinde balkon, yatak odası, giyinme odası, banyo ve giyinme odası gibi balkonda bulunmaktadır. Aynı zamanda yatın içerisinde ise konukları hizmet etmek için, 70 mürettebat bulunmaktadır.

Azzam

Azzam ismindeki bu yat, 2013 yılının Temmuz ayında, görücüye çıkmıştır. Değeri 600 milyon dolar olan Azzam, dünyanın en uzun yatı unvanını almaktadır. Ağırlığı ise 13.136 ton olarak ifade edilmektedir. Azzam, seyahate başladığında Eclipse isimli yatın bütün unvanlarını elinden almıştır. Seyir hızının 30 knot olduğu belirtilmektedir. 150 metre uzunluğunun olması hızının da çok fazla olmasına yardımcı olmaktadır. U anda bütün zarifliği ve güzelliği ile, İspanya’nın Tarragona kentinde bulunmaktadır. Sular ne kadar sığ olursa olsun, sorunsuz bir şekilde geçebiliyor olması, yatın en önemli özelliğini oluşturmaktadır.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir