Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Evden Çıkmadan Uzaklara Seyahat Etmenin 10 Yolu

Kapalı sınırlar ve diğer kısıtlayıcı önlemler uygulandığında uzağa gitmek zordur. Çözüm nedir? Evden çıkmadan seyahat etmek. Evet mümkün.

1. Seyahat kitaplarını okuyun

Harika seyahat kitapları yeni bir hedef göstermekle sınırlı değil, bize ilham veren ve her sayfada yeni bir dünyaya ışınlanan hayal gücü kanatlarıdır. Ve okumak seyahat ise, hiçbir yazar bunu Na Patagonia’daki Bruce Chatwin’den daha iyi yapamaz. Chatwin, en beğenilen seyahat yazarlarından biridir ve bu özel kitapta bizi özel, uzak, harika bir yere ve büyüleyici karakterlerin yaşadığı bir yere götürür. Portekizce’de, Camões’den Eça’ya, nereye seyahat edeceğimize dair birçok örneğimiz var ve son zamanlarda Miguel Sousa Tavares, Güney’de çok güzel bir iş çıkardı: “ Her zaman güneye gitmedim, ama Güney kadar sıra dışı bir şey de görmedim. Güney, açılan bir uçak kapısı ve bizi emen keskin bir yeşil koku, ısı, cilde yapışan nem, insanların kahkahaları gürültü, bagaj terminalinin kafa karışıklığı, bizi devasa bir dalga gibi yutan ve sürükleyen her şeyin fazlası. ”

2. İyi filmler izleyin

Bir film, bir kitap okumak kadar “hayal gücüne kanatlar” vermede etkili olmayabilir, ancak daha gerçek olduğu için bile, bir yeri, bir manzarayı, tipik sesleri ve dili ortaya çıkarma işlevinde çok iyi bir performans sergiliyor. Sadece son yıllarda Güney Kore, Meksika, Şili ve İran’da bulunan En İyi Yabancı Film Oscar’ının en son kazananlarını takip etmek mükemmel bir seçenek.
“Che” olmadan önce genç Ernesto Guevara’nın seyahatlerini gözden geçirin. Motosiklet Diaries da iyi bir seçenek olabilir, ancak birçok seyahat ve seyahat filmleri sevimli gibi, orada Bucket List, kendilerini Fransa’da akşam yemeğine götürecek bir maceraya atılmak için çok az zamanlarının kaldığını keşfeden Morgan Freeman ve Jack Nicholson ile Tac Mahal’i ziyaret edin, Çin Seddi’nde motosiklete binin, Tanzanya’da safariye çıkın veya dağa tırmanın Everest.

3. Listenizi oluşturun

Filmden esinlenerek, pandemiden yararlanarak kendi ziyaret edilecek yerler listenizi oluşturmaya ne dersiniz? Evet veya evet? Daha çok Doğu Ekspresi, Mavi Tren veya Trans-Sibirya olarak bilinen efsanevi Venedik Simplon-Doğu-Ekspresi gibi harika tren yolculuklarına çıkın…. Polinezya bölgelerinde uzanın veya Norveç’teki fiyortları ziyaret edin … Belki Venedik’teki çok seçkin Palazzo Gritti’de bir gece geçirebilir veya Myeongdong, Kore’de bir sokak tezgahında yumurtalı tost yiyebilirsiniz? Bu sizin listeniz, sizi harekete geçiren şeyin ne olduğunu bulun.

4. Bir podcast dinleyin

Ayrı ayrı, seyahatte olduğu gibi, dünyanın en büyük gezginlerini en iyi seyahat hikayelerini anlatmak için takip etmeye ne dersiniz? Amerikalı gazeteci Holly Rubenstein’ın haftalık olarak dünyadaki maceraları ve bu deneyimlerin vizyonunu nasıl şekillendirdiği hakkında bir kişiyle konuştuğu The Travel Diaries’de durum budur.

5. Google Earth ile sanal modda

Yeni Zelandalı Jacqui Kenny , 125.000’den fazla takipçisi ile Instagram’da en çok takip edilen turistlerden biri ve “seyahat kartpostalları” sıcak rulo gibi satıyor. Hikaye, Jacqui’nin agorafobiden muzdarip olması ve pratik olarak evden çıkmaması ̶ Google Street View’u keşfedene kadar normal olurdu. Bilgisayar başında oturarak ne kadar seyahat edebileceğinizi ve yine de harika portreler çekebileceğinizin en iyi kanıtıdır.

6. Dünya gastronomisi

Kabul et. Başka bir ülkedeyken, en büyük meraklardan biri yerel mutfağı keşfetmek ve tipik yemekleri tatmaktır. İyi haber şu ki, sizi evden aynı şeyi yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey yok, çünkü tüm tarifler ve malzemeler, evi diğer enlemlerden gelen aroma ve tatlarla “doldurmak” için internette kolayca bulunabiliyor.

7. Bir otel zincirinin Instagram’ını takip edin

Bu pandemik zamanlarda, şu anda Louis Vuitton grubuna ait olan ve evde yapılacak özel sağlık dersleri ile birçok sırrına kapı açan Belmond gibi ana küresel otel zincirleri Instagram’da çok aktif oldular. Uzun süre kilit altında tutulan tarifler, Sicilya’daki Belmond Villa Sant’Andrea’dan mükemmel Pasta alla Norma vakaları veya burada daha önce açıkladığımız gibi Madeira’daki Belmond Reid Sarayı’ndan çörekler.

8. Dünya müziği

Etnik, folk, reggae , tango, yerli… Bir çok isim ve daha çok stil var, çünkü bir ulus kendini müziğinde açığa çıkarır ve dünyayı seslerle keşfetmeye başlamak gibisi yoktur. Bu geziye başlamak için iyi bir yer, bu yuvarlak gezegenin her köşesinde yaratılan lotların bir örneğini bir araya getiren Dünya Müzik Ağı web sitesidir.

9. Bir yabancı dil öğrenin

Çifte avantaj: sadece yeni bir dil öğrenmek için seyahat etmekle kalmaz, aynı zamanda bu bilgi iş dünyasında oldukça yararlı olabilir. Öyleyse neden bir sonraki yurt dışı seyahatinizin dilini öğrenmeyesiniz? Muhtemelen bir aile olarak, muhtemelen evde sadece o dili konuşmak için günün bir saatini ayırmak? İyi bir kahkaha üretebilir … Duolingo , yeni başlayanlar için ücretsiz ve çok ilginç bir uygulamadır ancak aynı amaca hizmet eden birçok uygulama vardır.

10. Gelecekteki bir gezi planlayın

Bu son öneriyi dikkate alarak, bir sonraki geziyi tanımlama fırsatını değerlendirin. Bu destinasyonla ilgili her şeyi, en fantastik otelleri, yemek yenebilecek en iyi yerleri ya da başarısız olamayacak yerleri – hatta sadece yerel halkın bildiği yerleri bile – keşfetmek. Yani, nihayet bir uçağa bindiğinizde, yolculuğun çok değerli olacağından emin olarak bunu yapacaksınız.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir