Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Maldivler Neden Bu Kadar Popüler?

Tatil yapmayı sevenlerin uğrak mekanı olan Maldivler deniz canlıları ve mercanları ile dikkat çeken bir bölgedir. Özellikle balayı çiftlerinin sıkça tercih ettiği Maldivler halkının büyük bir çoğunluğunu Müslüman halkı oluşturmakta. Konaklama alanları büyüleyici bir şekilde tasarlanmıştır. Şehrin gürültüsünden uzak bir şekilde tatil yapmak, deniz canlılarını görmek ve büyüleyici bir tatil geçirmek için dünyanın en popüler yerlerinden biridir.

Türk Hava Yolları direkt uçuşlarıyla yaklaşık 8 saatlik bir zaman dilimi içerisinde Maldivlerde olabiliyorsunuz. Maldiv ekonomisinin iki temel bileşeni turizm ve balıkçılıktır. En popüler turizm bölgelerinden yapan en önemli özelliği ise Okyanus suyunun sıcaklığının yıl boyunca 25 derece civarında olmasıdır. Daha serin su isteyen konuklar ise havuz seçeneklerini tercih edebilir. Maldivlerin Kumsallarında ise rahatlıkla ayaklarınız yanmadan yürüyebilirsiniz çünkü beyaz kum gibi görünen bu kumsallar aslında zaman ile çözünmüş mercanlardan oluşuyor.

Halkı ise çoğunluğu müslümanlardan olmakla birlikte çok sevecen, güler yüzlü ve adaya gelen herkesin kendini özel hissetmesini sağlamak amacıyla ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. 14. yüzyılda adaya gelen arap tüccarlar sayesinde Müslüman olan Maldiv halkının tamamı İngilizce biliyor fakat kendi aralarında kendi dilleri olan Dhivehi dilini konuşuyorlar.

Genelde balayı çiftlerinin tercih ettiği Maldivler, halkın çoğunluğunun Müslüman olmasından dolayı mahremiyet ve özel yaşam konusunda fazlaca hassaslar ve tesisleri buna göre tasarlanmıştır. Coconut Guruların taptaze ağaçtan sizin yanınızda kopardığı Hindistan cevizleriyle ferahlayabilirsiniz. Oteller ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden size eşsiz lezzetler sunarken aynı zamanda dünya mutfağına da yer vermektedirler.

Adada taşıma olarak kullanılabilen araçlar; golf arabası ve bisikletten oluşmaktadır. Bazı oteller sadece masaj odaları sunarken, bazı oteller ise okyanus altında ki masaj odalarıyla kendinizi şımartmanız ve bu deneyimi hiç unutmamanız için çok özel bir imkan sağlayabiliyor.

Ada halkı ekolojik dengenin önemini biliyor ve bu dengenin korunması için her türlü enlemi almaktadır. Tüm bu saydığımız ayrıcalıklar; belki de adada alabileceğiniz imkanların çeyreğidir ama bunlar bile Maldivlerin neden bu kadar çok popüler olmasına yetecektir diye düşünüyoruz.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir