Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Dünyanın En Farklı 5 Oteli

Dünya üzerinde tasarımları ile dikkat çeken birbirinden farklı birçok otel yer alıyor. Otel sahipleri müşterilerine farklı bir deneyim yaşatarak benzersiz olmak amacıyla böyle bir yol izlerken müşterilerine de benzersiz bir tatil yaşatmayı başarıyor. Gerek mimarisi gerekse konumlarının farklılıkları ile dikkat çeken bu oteller son dönemlerin trendleri arasına girmeyi başarmış durumda. Klasik bir otelde tatil yapmak yerine bu tarz otellerde farklı deneyimler kazanarak dinlenebilir ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Eşsiz Dağ Manzarası İle / Ascher Cliff

İsviçre’nin dağlarında bulunan bu otelde yaz kış konaklayabilir ve eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Mimarisi bakımından ilk bakıldığında ürkütücü görünse de odaların tasarımı ve odalardan görünen muhteşem manzarası ile tatil sevenlerin ilgi odağı olmayı başarmış durumda. İsviçre’nin yüksek dağlarından birinin yamacına yapılmış olan bu otel özellikle kış aylarında sıklıkla tercih ediliyor.

Dünyanın İlk Uçak Oteli İle Tanışın / Jumbo Hotels

Peki ya bir uçak da tatil yapmak nasıl bir fikir? Terk edilmiş bir Boeing 747 modelinin otele dönüştürülmesi ile başlayan bu hikayeyi sonrasında birçok uçak otel konseptti takip etmiş olsa da bilinen ilk uçak otel olması unvanını elinde taşıyor. Stockholm da bulunan bu otel sadece 25 kişilik bir kapasiteye sahip. Sıradan otellerden oldukça farklı olmasının yanı sıra Arlanda hava alalanın da yer almasıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor.

Kapsülün İçinde Bir Gece / Albida Hotel Aoyama

Sosyal medyada sık sık karşınıza çıkmış olan kapsül oteller son yılların en çok sevilen otelleri arasında yer alıyor. Gerek mimari yapıları gerekse iç tasarımı ile dikkat çeken bu otellerin başında tokyoda yer alan Albida Hotel Aoyama geliyor. Görünüş olarak küçük fakat kullanışlı olması sebebiyle kapsül adı verilen bu otel içerisinde her türlü ekipman yer alıyor.  Diğer otellere oranla oldukça uygun fiyatlı olan bu otelde konaklayarak güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Su altı otelleri ile balıklar eşliğinde uyumak ister misiniz? / Conrad Maldives

Her geçen gün değişen ve gelişen su altı otelleri farklı deneyim yaşamak isteyenlerin öncelikleri arasında yer alıyor. Karada bulunan birbirinden farklı otellere artık alışılmış olsa da deniz altında ki oteller için durum farklı. Maldivler de yer alan bu otel eşsiz balık çeşitliliğini değerlendirerek özel camlar ile denizin altında yaşama olanağı sağlıyor. Yemek yerken, çalışırken veya uyurken camınızın önünden geçen balıkları izleyerek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ateş Ve Buzun Eşsiz Buluşması Kanada / Hotel de Glace

Büyüleyici kar ve ateşin birleşimi konseptine hakim olan mimarisi ile bir şatoda kalıyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Ateş ve buzun birleşimi esas alınarak hazırlanmış olan muazzam otel Kanada’da yer alıyor. Görenlerin hayranlıkla incelediği buz heykelleri ile donatılmış odalar buzdan yapıldığı için biraz soğuk. Fakat bunu göze alabilenler için benzersiz bir deneyim alanını ortaya koymayı başarıyor.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir