Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne

Dünya Üzerindeki En Sıradışı Yerler

Dünya üzerinde birçok farklı bir o kadar da ürkücü yer bulunuyor. Bu yerler kendilerine özgü özellikleri ile dikkat çekerken doğa severlerin ise ziyaretten en çok hoşlandığı yerler. Birbirinden farklı, gizemli ve eşsiz yerleri gezebilmek için biraz cesaret gerekiyor.

Turquoise Ice, Lake Baikal / Rusya

Görenleri hayrete düşüren ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan Turquoise Ice Rusya’da bulunuyor. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bu tatlı su gölü mart ayında donarak muhteşem bir görüntüye sahip oluyor. Güneş ve soğusun muhteşem buluşmasının yarattığı bu görsel şölen sadece ülke içerisinde yaşayanların değil dünya üzerinde birçok kişinin dikkatini çekiyor. Aynı zamanda bu bölge Rusya’da en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olma unvanını da elinde taşıyor.

Glowworm Caves Waitomo / Yeni Zelanda

Yıldızlı mağara olarak bilinen eşsiz bir görüntü ile görenleri hayrete düşüren bu mağaza yeni Zelanda’da yer alıyor. Küçük larvaların sebep olduğu bu görüntü yeni Zelanda bölgesin de yaşayan birçok farklı türde ki böceğe de ev sahipliği yapıyor. Bir sinek türünün sebep olduğu ve birbirlerine belirli bir uzaklıkta olan bu larvalar kullanılmayan mağaralarda oluşabiliyor.

Lake Hillier / Avustralya

Pasifik okyanusunun yanında yer alan bu göl pembe rengi ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış durumda. Tuz ile sodyumun deniz canlılarının ölüleri ile birleşmesi sonucunda oluştuğu düşünülen bu renk Hillier Gölünün adının duyulmasına sebep olmuştur. Oldukça küçük olan bu göl 600 metre uzunluğa sahiptir. Bu pembe su herhangi bir zararlı maddeye sahip değildir, bu sebeple dokunulmasında bir sakınca yoktur. Avustralya’da yer alan bu göl 1802 yılında kraliyet donanması tarafından keşfedilmiştir.

Lake Natron / Tanzanya

Oldukça ürkütücü bir görüntüye sahip olan bu göl Tanzanya cumhuriyeti sınırları içerisinde yer almaktadır. Suda bulunan yüksek sodyum göl içerisin de ölen hayvanların taşlaşmasına sebep oluyor. Birçok fotoğrafçı özellikle bu taşlaşan hayvanların fotoğraflarını çekebilmek için gölü ziyaret ediyor.

Tunnel of Love Klevan / Ukrayna

Ukrayna’da terk edilmiş bir demir yolu bölgedeki bitkilerin yaşayabilmesi için doğal bir yaşam alanına dönüşmüş durumda. Huzur verici görüntüsü sebebiyle her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği bu tünel bölge sakinleri tarafından sevgi tüneli olarak adlandırılmış. Yüzlerce bitki çeşidinin doğal olarak oluştuğu ve oluşmaya devam ettiği tünel kusursuz bir görüntüye sahip.

Hidden Beach / Meksika

Gizli plaj veya saklı kumsalın oluşum sebepleri ile ilgili birçok teori mevcut. Kimileri bu güzelliğe kasıtlı bir bombalamanın sebep olduğunu söylerken kimileri ise volkanik bir hareketliliğin sebep olduğu savunuyor. 1900’lü yıllarda siyah ve patlayıcı denemesi sonrasında oluştuğu söylenen ve günümüzde sıklıkla ziyaret edilen bu bölge kusursuz bir güzelliğe sahip. Dışarıdan hiçbir teknenin giremediği gizli plajı ziyaret etmek için denize atlayarak kayalıkların altından geçmeniz gerekiyor.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir